BİZ KİMİZ?

Değişim Liderleri Derneği (DLD)  genç kadınlara, daha aktif ve kendine güvenen bireyler olma yolculuklarında liderlik becerileri kazandırabilmek amacıyla kuruldu. Daha güçlü ve daha özgüvenli lider kadınlarla daha iyi bir toplum, ülke ve dünya yaratılabilir inancıyla yola çıktık.

2009 yılından bu yana yürütülen Kıvılcımlar Programı ile İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Düzce,Bolu,Bursa ve Eskişehir’de çeşitli üniversitelerde okuyan 400’den fazla genç kadına ; bu genç kadınların gerçekleştirdiği sosyal değişim projeleri ile de binlerce kişiye ulaştık.

KURULUŞ HİKAYEMİZ

Kurucumuz Sema Başol, ABD’de 19 yılı aşkın süre çalıştığı Mattel şirketinde başarı basamaklarını teker teker çıkıp yolculuğunu emekliliği ile tamamlıyor ve hayatının ikinci macerasına ‘ Ben ne yapmak istiyorum?’ sorusu ile başlıyor. Cevap arama sürecinde kurslara gidiyor, bolca okuyor ve düşünüyor. Genç kadınlara ve Türkiye’ye faydalı bir şeyler yapma fikri de kendi cevaplarını ararken şekilleniyor. Elinde iki sayfalık bir metinle İzmir’e adım atıyor Başol ve eski arkadaşı Jale Ergelen ile Kıvılcımlar Programı’nı başlatıyor. Başarılı oldukça gelişerek devam ediyor program. Değişim Liderleri Derneği’nin kurulması da bu aşamada gerçekleşiyor. Sema Başol yarı Türkiye’de yarı ABD’de olsa da, başlattığı bu maceranın peşini bırakmıyor. Genç kadınların kendilerini keşfetme, bir adım önde yürüyebilme ve kendi hayatlarının liderleri olma yolculuğunda fayda sağlayabilmek için uğraşmaya devam ediyor.

YÖNETİM KURULUMUZ

Sema Başol
Kurucu

Jale Ergelen
Başkan

Prof. Dr. Nakiye Boyacıgiller
Başkan Yrd.

Ayça Altntığ
Üye

Nazan Kumlalı
Üye

EKİBİMİZ

Gizem Erkal
Genel Sekreter

Sümeyye Bayrak
İletişim Sorumlusu